Změny v dopravě od začátku roku 2024. Řidičák na zkoušku s dvouletou zkušebkou! …a za volant už v sedmnácti

[ad_1]

Zatímco se v minulých letech otevíralo průměrně nových 50 kilometrů dálnic a vloni jen 15, v letošním roce si užijí čeští motoristé rekord. A nadějné jsou i další roky.

„Směřujeme k tomu, abychom dosáhli v blízké budoucnosti situace, kdy řidič nepozná, zda jede po české nebo německé dálnici,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka (48, ODS). Na představeném celkovém čísle 118 kilometrů nových dálnic bude mít největší podíl třicetikilometrový úsek mezi středočeským Milínem a Miroticemi nebo pokračování dálnice D3 a roky odkládaná výstavba dálnice D55 z Babic do Bzence.

Jak dále Kupka uvedl, v současné době je v Česku rozestavěno 267 kilometrů silnic a dálnic, letos by mělo být zahájeno dalších 170 kilometrů. Jde přitom o úseky, které ministerstvu dopravy dělají dlouhodobě vrásky. Třeba Pražský okruh i další velká bolístka D11 od Trutnova k státní hranici s Polskem. Vedle toho má pokračovat výstavba na D6 z Prahy do Karlových Varů nebo jihočeské D3.

Víte, co je pásokilometr?

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se přeměnilo na státní podnik. Ta umožní zvýšit mzdy klíčových zaměstnanců a pomůže to též silničářům získávat peníze na stavby i údržbu silnic i z jiných zdrojů než dosud. Část peněz, konkrétně peníze na údržbu, bude ŘSD získávat automaticky na základě vzorce. „Rezort dopravy kvůli tomu vymyslel i novou jednotku, takzvaný pásokilometr,“ prozradil generální ředitel ŘSD Radek Mátl (44).

Co se zahájí v roce 2024
Co se zahájí v roce 2024 | Blesk[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.