Sjezd Pirátů 2024: Vládní strana si zvolí vedení, favoritem je Bartoš

[ad_1]

Vládní Piráti si dnes v Brně zvolí vedení, se kterým půjdou do letošních evropských, senátních a krajských voleb, ale i do příštích sněmovních voleb v roce 2025. Favoritem volby předsedy je nynější šéf strany a vicepremiér Ivan Bartoš, který získal u regionálních organizací a členů 12 nominací. Jeho vyzyvatelkou je se dvěma nominacemi europoslankyně Markéta Gregorová.

Bartoš, který vede stranu podruhé od roku 2016, nabízí celostátnímu fóru své zkušenosti z ministerstva i koaličních jednání o klíčové legislativě. „Lidi rozumějí tomu, co děláme, Pirátská strana má díky konkrétním výsledkům stabilní podporu,“ řekl Bartoš. Gregorová slibuje reformu vnitřního fungování strany, novou a svěží energii do vedení a jiné úhly pohledu na řešení výzev, které před stranou stojí.

Na pozice místopředsedů je zatím 13 kandidátů, největší podporu má s 13 nominacemi europoslanec a lídr evropské kandidátky Pirátů Marcel Kolaja. Z nynějších místopředsedů obhajuje vedle něj post ještě Hana Hajnová. Hlasovat o vedení mohou všichni členové strany.

Piráti jsou od posledních voleb součástí vládní pětikoalice pod vedením Petra Fialy (ODS), který by měl vystoupit jako jeden z hostů v úvodu programu. Kromě výběru vedení mají Piráti na programu i bilancování své činnosti v krajích, europarlamentu či Senátu a představení svých kandidátů do voleb.[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.