Politici v běhu i na svahu: Rakušana dobíhají myšlenky na dluhy vlády. Kdo vyrazil na lyže?

[ad_1]

„Běhám nejen proto, abych po Vánocích zhubnul a byl fit. Vždycky si u toho srovnám myšlenky. Při dnešních kilometrech jsem si vzpomněl mimo jiné na to, co v týdnu běželo mediálním prostorem. Že velké změny ani reformy už jako vláda nechystáme a voliči je nechtějí. A taky že není potřeba dělat to jinak než doposud. Možná bych si mohl takhle při neděli fakt říct, že je to paráda, hodit si nohy na stůl a ženě oznámit, že budu následující dva roky víc doma… Jenže já nemám pocit, že by nebylo třeba už nic měnit. Naopak,“ upozornil vicepremiér Vít Rakušan (STAN).

„Lidi chtějí spravedlivý a udržitelný důchodový systém a dostupnější bydlení, krajani v zahraničí chtějí možnost volit bez obřích komplikací a o euru bychom se měli bavit teď, a ne až za dva roky. Protože nebavit se o něm zvládáme už 20 let. A ti, kdo nás volili, počítají s tím, že tyhle věci budeme dělat právě my a právě teď,“ míní šéf STAN.

Rakušan chodí běhat nejen sám, ale příležitostně i s kolegy ze STAN či dalšími parťáky. „Medvědi z ,Potkali se u Kolína‘ mají v Kolíně pomník. A já jsem se u něj dneska potkal s lidmi, kteří si chtěli společně zaběhat a při tom třeba leccos probrat. Nakonec z toho místo plánovaných pěti kilometrů bylo osm, prostě když se sejde dobrá parta, jdou výkony nahoru,“ uvedl před několika týdny.

A nebojí se sportovat i s kritiky. „Vyběhni s ministrem! Jestli vás štvu, vyběhněte se mnou,“ vyzýval v minulosti. „Ti, kdo mě na sítích věčně posílají kamsi, se nedostavili. Ale šanci pořád mají, určitě zase vyběhneme,“ napsal jindy.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) při běhání.
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) při běhání. | Instagram Víta Rakušana[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.