Jan Cimický před soudem: Hodnocení odborníka na řeč těla

[ad_1]

Pohublý a viditelně unavený…Tak působil známý psychiatr Jan Cimický (76), když poprvé dorazil se svým advokátem k obvodnímu soudu pro Prahu 8, aby si vyslechl obžalobu. Podle ní se měl ve 35 případech dopustit vydírání se sexuálním podtextem a ve čtyřech případech přímo znásilnění.  A tak není divu, že jeho dřívější vystupování světáka bylo pryč. Odborník na řeč těla Martin Janečka pro Blesk zhodnotil Cimického chování v soudní síni. Další hlavní líčení začne v úterý 16. ledna.

Panenství jako dar, náhle vsunutí prstů do vagíny, záhadný bylinný čaj nebo tělo potřísněné spermatem, to je jen stručný výčet záležitostí, které si ženy měly se známým psychiatrem s více než padesátiletou praxí prožít. U soudu ve čtvrtek promluvil také Cimický, který řekl, že si žádného pochybení není vědom.

„Necítím se být vinen. Je mi 76 let a 52 let se snažím vykonávat své povolání. Od zahájení stíhání se na mě obrátilo ještě víc pacientů, kteří mi důvěřují a chtějí mou pomoc. S ohledem na důležitost mých pacientů je pro mě těžké vyjádřit se k těmto dámám, které byly mé pacientky nebo se za ně vydávají. Pokud jsem se něčím provinil, tak naivní vírou v pravdu a spravedlnost. Celá věc mě velice mrzí a velice trápí, ne kvůli mně, ale kvůli mé rodině a mým pacientům,“ tvrdí.

Na Cimického vystupování v soudní síni se pro Blesk podíval odborník na neverbální komunikaci Martin Janečka z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.  Čeho si expert všiml?

Pokračujte ve čtení vytvořením bezplatného účtu nebo přihlášením

Pokračovat[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.